Boja crepa mora biti dugotrajna i postojana
Kada govorimo o engobiranju govorimo o postupku koji je mnogo efikasniji od bilo kog farbanja nekog drugog materijala namenjenog za pokrivanje krova, kao na primer betona. Engoba predstavlja sloj koji se dodaje na suvi crep i sastavljen je od usitnjene gline fine granulacije i oksida. Gornja površina crepa se prekriva engobom koji se zatim peče na visokim temperaturama, tako da engoba postaje sastavni deo crepa, integriše se s njim i daje dugotrajno rešenje i zaštitu. Engobiranje je prirodan i kvalitetan izbor u odnosu na veštačke premaze. Boja se vremenom ne menja (traje koliko i sam crep), otporna je na UV zrake i vremenske nepogode.
Uklopite se vizualno u okruženje u kome gradite objekat
Bilo da volite predgrađa gde sve kuće liče jedna drugoj, ili više volite razbijenost forme, složićete se da dijametralna odstupanja u dizajnu nisu najprijatnija oku. Ako u naselju gde gradite dom preovladava jedan stil, onda se u njegovim okvirima možete izraziti a da to i dalje bude na vama jedinstven način. Izbor boje crepa tu nije izuzetak.
Boja fasade i boja crepa
Kada gradite kuću, uzmite u obzir koja je odabrana nijansa fasade. Niko ne želi šarenilo kada se pogleda kompletan objekat. Crne nijanse crepa se savršeno uklapaju uz bele i svetle nijanse fasade. Ukoliko imate tople tonove fasade, preporučujemo crvenkaste ili braon nijanse crepa.
Ako se, ipak, odlučite za vrlo svedenu fasadu, glazirani crep (visokog sjaja) može da predstavlja krunu samog objekta i da privuče pogled svakog prolaznika.
I za kraj, naš savet vam je da potražite uzorak materijala i lično pogledate koju boju i stil crepa želite na vašem krovu pre no što se odlučite za pravi. Takođe, možete nas kontaktirati i dobiti besplatan proračun materijala!